IMG_1758

Laur „Najlepszy z Najlepszych” dla Multimedialnego Muzeum.

Po raz kolejny Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka zostało docenione i nagrodzone prestiżowym Laurem. 30 marca 2017 roku, podczas uroczystej gali w Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie wręczono Laury „Najlepszy z Najlepszych”.

IMG_1288

Jednym z laureatów tegorocznych nagród Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategorii „Kultura, sztuka, muzyka” zostało Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka.

IMG_1316

W zorganizowanym już po raz 14 plebiscycie, wyłoniono najznamienitszych ambasadorów naszego województwa. Statuetki Laurów otrzymało ponad 30 osób i przedstawicieli instytucji oraz firm w 6 kategoriach: sport, kultura, nauka, działalność społeczna, rolnictwo, żywność regionalna, turystyka, rozwój społeczno-gospodarczy regionu.                                                                                             IMG_1254

W czasie gali prestiżowe wyróżnienie z rąk marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina odebrali Zastępca Burmistrza Olsztynka Krzysztof Wieczorek oraz kierownik muzeum Agnieszka Tomaszewska.

IMG_1245

Laur „Najlepszy z Najlepszych” jest przyznawany od 2004 roku, a otrzymują go osoby, instytucje lub firmy z naszego regionu, które w 2016 roku wyróżniły się na forum krajowym lub międzynarodowym, osiągnęły sukces, zostały docenione przez niezależne gremia, przyczyniły się do promocji regionu w kraju i na świecie. IMG_1249Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka jest laureatem pierwszego miejsca w konkursie portalu kulturaonline.pl na najciekawsze muzeum multimedialne w Polsce. Nagroda „Najlepszy z Najlepszych” jest kolejnym wyróżnieniem zdobytym przez Multimedialne Muzeum i podkreśla to, że Muzeum spełnia swoją rolę do której zostało powołane.